Jump to content
Krimes Community

Join Our servers

CataliNu

[BUG REPORT] STATUS SERVER

Recommended Posts

Posted (edited)

Salut,

Am creat acest topic pentru bug-uri sau probleme ce apar pe server.

13.03.2019

- Am rezolvat BUG-ul cu acces-ul moderatorului la !aura si !trails, in accest moment doar clasa VIP are acces

- Am scos pluginul de garduri de pe dust 2

- Am creat si adaugat un fiser ce verifica daca player-ul are prime sau nu. In caz ca nu are prime i se adauga automat un name tag in fata cu [ No Prime ]( pluginul functioneaza doar pentru cei ce au un cont steam ) - photo : https://pasteboard.co/I5cL5mt.png

Edited by CataliNu
  • Like 4

Posted (edited)

Super

Edited by *|AlcaTraZ1518|*

bravo asa vedem si noi cine are prime si cine nu are 

Posted (edited)

15.03.2019 

- Adaugarea skinurilor noi din PRISMA CASE

- Modificarea sistemului !ws ( acum se face totul de acolo, alegerea cutitului, nametag, wear ( modificari de pattern ( fn, mw, ft, bs ) ), stattrak

- Optimizare server - FPS ( depinde de nr player si componentele fiecaruia la PC.

[ Status Server ] - Alive !

Edited by CataliNu
  • Like 2
  • Thanks 1

o misto update Keep up the good work

• Like 1

Posted (edited)

{FANTOME} acl.krimes.ro este bantuit uite dovezi :))))

n2LNRwW.jpg

n2LNRwW.jpg

q0C9w3k.jpg

27OUM2G.jpg

OemF7ee.jpg

Edited by AngeLERD
  • Haha 1

iarasi nu mai pot da ban permanent

https://imgur.com/a/pW3YBUa

• Sad 1

On 3/15/2019 at 10:36 PM, AngeLERD said:

{FANTOME} acl.krimes.ro este bantuit uite dovezi :))))

n2LNRwW.jpg

n2LNRwW.jpg

q0C9w3k.jpg

27OUM2G.jpg

OemF7ee.jpg

E un bug pe toate serverele, o mai ia razna #esp

6 hours ago, shel said:

iarasi nu mai pot da ban permanent

https://imgur.com/a/pW3YBUa

Faptul ca am scos !aura  !trails de la moderator are ca si cauza ca nu mai puteti da ban permanent (oricum sistemul este updatat si in momentul banului vostru intr-o , ora , doua apare ca si permanent , adica se modifica automat )

• Like 1

Posted (edited)

Update 17.03.2019 ora : 01.44

+30 FPS  ( am renuntat la cateva aspecte pentru cresterea FPS-urilor.

Edited by CataliNu
  • Like 3

18.03.2019

- Update music server ( am mai sters din piesele vechi si am readaugat ceva mai nou din freshtop :) )

sa moara #pruncii.ro

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

18.03.2019

- Update : Am scos viata la VIP 1, VIP 2, VIP 3 cu exceptia VIP 4 ( unde am lasat 110 viata ) 

- VIP 3 si 4 - au seringa

- Am miscorat speed-ul pentru toate clasele de vip

- Mici ajustari pentru modele ( reconstructie , etc )

Enjoy !

Edited by CataliNu
  • Like 3
  • Thanks 2

Posted (edited)

20.03.2019

- Incercam sa dam "hide" la titlu de admin, moderator, etc ( ca sa nu se mai prinda codatii ca stam spec ) prin comanda !tag-> select no tag ( In lucru )

- Adaugarea comenzii !tag ( puteti da disable la flag-ul de admin sau puteti pune in scoreboard si admin si vip , asta cei care aveti )

Edited by CataliNu
update 21.03.2019
  • Thanks 1

21.03.2019

- Readaugarea restrictiei pe d2 cu acele garduri cand sunt putini playeri ( doar ca acum nu se actualizeaza si ramane default cum incepe runda asa se termina, nu se mai pun automat daca ies playerii ).

v1.0.1 - incercam sa adaugam si pentru celelalte mape.

• Like 1

22.03.2019

- Am mai adaugat pe cache si mirage garduri ( va rog sa imi dati un feedback, daca le lasam sau le scoatem ) . Le-am adaugat in speranta sa nu mai aveti probleme cu cei care merg B cand sunt putini playeri.

• Like 2
  • Thanks 1

bug. mapa si vip

dIXH0Tm.jpg

TB4yPjx.jpg

8KVnDJR.jpg

@AngeLERD Spune-mi daca mai au si altii problema asta.

Propuneri / feedback:

1. Propun ca goldmemberul sa fie dezactivat in prima runda (sau macar sa nu primeasca armura in prima runda), deoarece ei isi cumpara casca si aceasta ofera un avantaj imens in prima runda..

2. Propun sa se adauge esp-ul la helper, pentru a ne putea da seama cine are wall sau nu, pentru a face demo si a trimite unui admin in caz ca nu este niciunul pe server.

3. Propun sa se scoata fantomitele acelea care apar dupa ce moare cineva. (sunt enervante pentru ca te incurca si nu vezi bine inamicii).

4. Propun sa se micsoreze nivelul sunetului de la no-scope pentru ca incurca mai ales cand este o situatie de 3v1 sau 1v1.

5. Propun ca jucatorii din top sa primeasca lucruri in-game, de exemplu: up la grad, vip o luna, admin o luna, etc.

Momentan aceste propuneri mi-au venit in cap, voi reveni cu reply cand imi mai vin idei.

Feedback: Serverul ruleaza foarte bine (90-120fps constant avand in vedere ca am un PC intre low si medium), codatii incep sa dispara iar playerii nu sunt toxici.

5 hours ago, Mario47 said:

Propuneri / feedback:

1. Propun ca goldmemberul sa fie dezactivat in prima runda (sau macar sa nu primeasca armura in prima runda), deoarece ei isi cumpara casca si aceasta ofera un avantaj imens in prima runda.. - adauga si tu in nickname acl.krimes.ro si iti va da armura in prima runda ( contra )

2. Propun sa se adauge esp-ul la helper, pentru a ne putea da seama cine are wall sau nu, pentru a face demo si a trimite unui admin in caz ca nu este niciunul pe server. - PRO

3. Propun sa se scoata fantomitele acelea care apar dupa ce moare cineva. (sunt enervante pentru ca te incurca si nu vezi bine inamicii). - Contra

4. Propun sa se micsoreze nivelul sunetului de la no-scope pentru ca incurca mai ales cand este o situatie de 3v1 sau 1v1. - Contra, nu exista sa dai mai incet, aici nu ai casetofon de masina, asa este ea!

5. Propun ca jucatorii din top sa primeasca lucruri in-game, de exemplu: up la grad, vip o luna, admin o luna, etc. - Se fac concursuri lunare, verifica anunturi!

Momentan aceste propuneri mi-au venit in cap, voi reveni cu reply cand imi mai vin idei.

Feedback: Serverul ruleaza foarte bine (90-120fps constant avand in vedere ca am un PC intre low si medium), codatii incep sa dispara iar playerii nu sunt toxici.

PS : Alte pareri ?

On 4/14/2019 at 3:27 PM, Mario47 said:

6. Propun sa se schimbe regula "daca sunt mai putini de 10 jucatori online, se va juca doar un site, de preferat A" in: "daca numarul jucatorilor de la CT este mai mare sau egal cu 5, indiferent de numarul teroristilor se va juca toata mapa. Argument: Este in dezavantajul teroristilor sa fie tinuti din 5 parti pe site-ul A.

On 4/15/2019 at 1:10 PM, @H8@ said:

pro

On 4/16/2019 at 0:57 AM, *|AlcaTraZ1518|* said:

PRO

On 4/16/2019 at 4:22 PM, DIMI said:

Pro

Aici lasam doar bug-uri oameni buni. Se poate discuta in sedinta urmatoare acest lucru  ( Postati si voi la staff sau la discutii generale sugestii )...Urmatoarea sedinta va fi undeva pe 04.05.2019...